Maestralna partija Dijamanta, godine mu ne predstavljaju ništa: Edin Džeko namjestio jedan gol, pa onda i sam pogodio!

Fenerbahče je večeras ugostio Sivasspor i za sada se nalazi pred pobjedom pošto vodi 4:1. Duel 14. kola Superlige donio je jako efikasan meč. Domaćin je veliki favorit, ali i gost konstantno napada i želi da se nadigrava.

U prvih 45 minuta Fener je vodio sa 2:0 golovima Szymanskog i Kahvečija, da bi u 50. minuti Manaj smanjio na 2:1.

U 68. minuti konfuzna situacija.

Tadić je dodao lijevo do Džeke, bh. reprezentativac loptu šalje u sredinu, no ona se od Okumusa odbija, u nastavku akcije je Fred uposlio Kahvečija i postigao gol – javlja Spotsport.ba.

Međutim, nastala je konfuzija, ko je zapravo poslao loptu u mrežu.

Na kraju je ustanovljeno da je lopta nakon Džekinog udarca i odbitka od igrača Sivasspora prešla gol-liniju.

Nije za sada poznato kome će pripasti gol, Džeki ili kao autogol Okumusa, ali Feneru je najvažnije da vodi i da se nalazi pred pobjedom.

Nedugo nakon toga, u 76. minuti, Džeko je mirno pogodio na asistenciju Tadića.

Ovom pobjedom Fener bi se vratio na prvo mjesto iako bi imao isti broj bodova kao i Galatasaray, koji je prije dva dana slavio u gostima kod Pendikspora sa 2:0.