Maestralni Edin Džeko zabio novi evropski gol za Fenerbahce!

Bh. reprezentativac Edin Džeko postigao je pogodak protiv Twentea u revanšu play-offa Konferencijske lige. Dijamant je pogodio u 72. minuti iz penala za 1:0.

Ovo je bio Edinov peti pogodak u dresu Fenera, a drugi u Konferencijskoj ligi.

Kapiten Zmajeva i turskog velikana je upisao i tri asistencije.

Fenerbahče našeg Edina Džeke odradio je gotovo cijeli posao u prvoj utakmici.

Turci su savladali nizozemski Twente rezultatom 5:1 u prvoj utakmici i večeras u revanšu pred sobom imaju rutinski dio posla, sačuvati četiri gola prednosti kako bi se ostvario plasman u grupnu fazu.

Za razliku od prvog meča, kada je počeo s klupe, Džeko je večeras krenuo od prve minute u vrhu napada Fenerbahčea. To je donijelo i rezultat.

U prošloj utakmici kapitenu Fenerbahčea i reprezentacije BiH trebale su samo četiri minute za vrlo lijepu asistenciju.

Tada je zagradivši čuvara još jednom je pokazao fizičku snagu, a istovremeno je uspio gurnuti povratnu loptu do Kahvecija, koji neometan postiže još jedan gol.

Inače, turski gigant Fenerbahče ove sezone za titulu u domaćem prvenstvu borit će se na krilima balkanske kolonije.

U timu su već Edin Džeko (Bosna i Hercegovina), Dušan Tadić (Srbija), Miha Zajc (Slovenija), a njima se pridružio hrvatski reprezentativni golman Dominik Livaković.

Čuvar mreže u Fenerbahče stiže iz zagrebačkog Dinama. Livaković se obavezao na petogodišnju vjernost Fenerbahčeu.

Dinamo će od prodaje dobiti 6,65 miliona eura, a Fenerbahče će isplatiti i 950.000 eura bonusa.