Mladi Bosanac Adis Jašić postigao gol i odveo svoj tim u Evropu!

Wolfsberger će naredne sezone igrati u kvalifikacijama za Konferencijsku ligu, a najzaslužniji za to je mladi Bosanac Adis Jašić (19).

Jašić, koji trenutno nastupa za U19 Austriju, je postigao pobjedonosni gol protiv bečkog Rapida i odveo svoj tim u Europu.

Ekipa Wolfsbergera je u posljednjem kolu austrijske Bundeslige pobijedila Rapid sa 2:1 na svom terenu te osvojila četvrto mjesto.

Rapid je poveo golom Grulla u 36. minuti, zatim je Baribo u 74. minuti poravnao na 1:1, a Jašić je u 78. minuti matirao nemoćnog golmana tima iz Beča i osigurao veliak tri boda Wolfsbergeru.

Adis primarno igra na poziciji desnog beka, a ove sezone je zabio tri gola i tri puta asistirao u 24 odigrana meča u svim takmičenjima.

Iako trenutno nastupa za U19 Austriju, Adis ima pravo nastupa i za naš nacionalni tim.

Spomenimo da je cijeli meč za Wolfsberger protiv Rapida odigrao naš A reprezentativac Amar Dedić (19).

Dedić je u tekućoj sezoni bio jedan od najboljih igrača Wolfsbergera, odigrao je ukupno 37 utakmica u svim takmičenjima te zabio tri gola.

Naš defanzivac se po završetku sezone vraća sa posudbe u matični Salzburg koji će u narednoj sezoni igrati Ligu Šampiona.