Najbolja bh. plivačica fantastična Lana Pudar je u finalu Svjetskog prvenstva u Budimpešti osvojila sjajno šesto mjesto!

Najbolja bh. plivačica Lana Pudar (16) je u u finalu u disciplini 200 metara delfin na Svjetskom prvenstvu koje se održava u Budimpešti osvojila sjajno šesto  mjesto.

Rivalke Lane u finalu su bile Summer McIntosh (Kanada), Hali Flickinger (SAD), Regan Smith (SAD), Yufei Zhang (Kina), Elizabeth Dekkers (Australija), Helena Bach (Danska) i Boglarka Kapas (Mađarska).

Pobjednica današnje utrke je Summer McIntosh.

Lana je jučer ujutru u kvalifikacijama završila kao četvrta u svojoj grupi s vremenom 2:10.20, te je tako izborila polufinale u kojem je ponovo bila sjajna.

Lana je u svojoj polufinalnoj utrci zauzela drugo mjesto sa vremenom 2:07.58 i to je bilo dovoljno za plasman u finale. Njeno vrijeme je ukupno četvrto po redu u polufinalima.

Podsjetimo, Lani je ovo prvo SP u velikom bazenu i u nedjelju je finalu osvojila osmo mjesto u disciplini 100 metara delfin.

Naša najbolja plivačica u četvrtak nastupa u kvalifikacijama u disciplini 50 metara delfin.

Inače , šesnaestogodišnjoj Lani je ovo debi na Svjetskom seniorskom prvenstvu.

Na ovom prvenstvu učestvuju najbolji plivači iz cijelog svijeta te je samim tim konkurencija izuzetno jaka.