Najbolja bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar među elitom: Mostarka se našla u top 10 sportista Balkana

Bugarska novinska agencija (BTA) tradicionalno je organizovala, sada već 49. izbor najboljih sportista Balkana, a plivačica iz Bosne i Hercegovine Lana Pudar našla se među svjetskom sportskom elitom.

Deset nacionalnih novinaskih agencija glasalo je za najbolje sportiste, a titulu najboljeg ponio je plivač David Popovici.

Rumunsko sportsko čudo i plivač koji ima svega 18 godina a okitio se zlatnim medaljama na 100 i 200 metara slobodnim stilom, te svjetskom titulom na 100 metara iste discipline.

Rumun je dobio svega tri boda više Novaka Đokovića.

Teniser iz Srbije je rekorder kada su u pitanju priznanja za sportistu Balkana, Beograđanin je laskavu pobjedu odnosio čak sedam puta.

Fudbaler Luka Modrić zauzeo je treću poziciju, a hrvatski veznjak i igrač Real Madrida, pobijedio je 2018. godine kada je bio najbolji fudbaler svijeta.

Bosanskohercegovačka najbolja plivačica Lana Pudar našla se na devetom mjestu. Pudar je ostvarila sjajne rezultate i ove godine.

Zlatnu medalju osvojila je u disciplini 200 metara delin na prvenstvu Evrope. Bronzanu medalju osvojila je na istom šampionatu u Rimu, ali u disciplini 100 metara delfin.

Dvostruka juniorska prvakinja Evrope postala je na 50 i 200 metara delfin, a srebrena juniorka bila je na 100 metara iste discipline.

Dva zlata donijela je i sa Mediteranskih igra za BiH (100 i 200 metara delfin).

Zapažene nastupe imala je i na nedavno završenom FINA Svjetskom prvenstvu u Australiji – prenosi N1.