Nakon šoka na kraju prvog poluvremena u meču sa Francuzima na Eruobasketu, Zmajevi se vraćaju na koncu treće dionice meča

Nakon šoka na kraju prvog poluvremena, Zmajevi se vraćaju na koncu treće dionice meča.

Francuzi su gotovo cijelim tokom nastavka meča imali 10 ili 12 poena prednosti, ali naši momci se bude i na kraju poluvremena gubimo samo četiri razlike.

Rezultat je 52-50. Podsjećamo da smo gubili deset razlike na poluvremenu.

Vodimo na početku četvrte četvrtine sa pola koša trojkom Johna Robersona!

Nakon spektakularne pobjede nad Slovenijom, naša reprezentacija ima dvije pobjede i jedan poraz u tri meča na Eurobasketu.

To znači da nam je još jedan trijumf potreban da bi i matematički osigurali plasman u nokaut fazu smotre najboljih na Starom kontinentu.

Bit će napeto do samog kraja.

Tok prve četvrtine

Vodimo 11-7, šest minuta prije kraja prve četvrtine.

John Roberson je postigao dvije trojke, Džanan Musa jednu, a dva poena je postigao Halilović.

Zmajevi su poveli sa 13-9, pet minuta do kraja prve četvrine, ponovo pogađa Halilović.

Veoma tvrda utakmica se igra, 13-11 vodimo na 3:21 do kraja prve dionice. Serija promašaja sa obe strane.

Ipak, Mustafa Fall postiže poene za izjednačenje i 13-13.

Nakon što smo gubili 16-13, Musa nas vraća na pola koša zaostatka 1:20 prije kraja.

Četrdeset šest sekundi prije kraja četvrtine, Musa dodaje dva slobodna bacanja i vodimo sa 17-16!Ipak, proradili su Francuzi i povećavaju na kraju četvrtine na 19-17.

Ali vraćamo se na 19-19 sjajnim zakucavanjem Miralema Halilovića.

Tok druge četvrtine

Edin Atić pogađa dva uzastopna šuta i vodimo na početku druge četvrtine sa 23-22, nakon blagog vodstva Francusza smo se vratili.

Sudije razmatraju i nesportski faul nad Edinom Atićem koji u ovim trenucima zadaje mnogo muka Francuzima.

Svirana je nesportska greška, Atić pogađa oba slobodna bacanja.

Nakon toga asistenicja Atića i pogađa svoj osmi poen Halilobić.

Izgledamo dobro i bez Nurkića, Muse i Robersona na terenu.

Vodimo 27-24 na osam minuta do kraja prvog poluvremena.

Nurkić zakucava za 29-26, sedam minuta je još ostalo.

Francuzi se bude, poveli su 32-29, ali Nurkić nas opet vraća na 31-32, gubimo pola koša. Četiri minute ostale.

35-32 vodi Francuska, 2:53 je ostalo do kraja dionice.

Naivna igra naših u nastavku, 41-34 za Francusku 1:03 do kraja poluvremena.

Nurkić dobija tehničku grešku. Muk u dvorani na poluvremenu nakon čudne odluke sudaca i tehničke Nurkića. 34-44 gubimo na poluvremenu.