Navijači ljuti na bh. fudbalere nakon utakmice između BiH i Lihtenštajna: Sramotno izdanje i blijeda pobjeda od 2-1

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras je u blijedom izdanju protiv Lihtenštajna odigra meč 5. kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, a na kraju smo pobijedili sa 2-1. Primili smo eurogol, a navijači su itekako ljuti i to s razlogom.

Pljušte komentari na društvenim mrežama.

“Sve u prvom poluvremenu što je valjalo je eurogol gostiju”, stoji u jednom komentara. “Katastrofa”, pišu mnogi na društvenim mrežama.

“Dobro smo dogurali, preznojavamo se da ne izgubimo od Lihtenštajna u Zenici. Otvori se zemljo”, navodi jedan od korisnika društvenim mrežama.

Tok meča i sramotno izdanje:

Poveli smo već u trećoj minuti.

Nakon gužve Džeko je iz blizine pogodio za vodstvo. Bilbija je odigrao povratnu loptu za našeg kapitena koji je rutinski pogodio za ranu prednost.

Već je 2:0 bilo u 18. minuti.

Džeko je šutirao, a bizaran autogol je postigao defanzivac Lihtenštajna Luchinger koji je nespretno zahvatio loptu i poslao je u vlastitu mrežu.

Ipak, Lihtenštajn je smanjio eurologom.

Wolfinger je uhvatio volej sa preko 20 metara iz prve i pogodio je rašlje.

Naši navijači su aplauzima ispratili ovaj potez.

Poluvrijeme je završilo vodstvom naših momaka od 2-1, ali utakmica u nastavku je poprilično negledljiva.

Sramotno izdanje Zmajeva u najmanju ruku. Igra se sporo i bezidejno, ne možemo biti zadovoljni prikazanim.

Benjamin Tahirović je ušao u igru umjesto Adija Nalića.

Ništa se ne dešava na Bilinom polju. Sreća je pa smo pogotke postigli na vrijeme, jer s ovom igrom teško da bi mogli do pozitivnog rezultata.

Dobra šansa u 73. minuti. Konačno jedan dobar napad naše reprezentacije, ali je Bilbija zakasnio na centrašut Demirovića koji je mogao biti i bolji.

Još dvije izmjene u našem timu u 77. minuti. Hadžiahametović je zamijenio Pjanića, a Gazibegović je u igri umjesto Bilbije.

Velika šansa za naš tim u 89-oj. Poslije kornera i karambola šutirao je Džeko, ali njegov pokušaj iz blizine je izblokiran.

Krunić je u 92-oj zatresao mrežu, ali gol je poništen zbog ofsajda.