Navijači Sheffielda su oduševljeni igrama Anela Ahmedhodžića, u posljednjoj minuti je spasio čist gol

Sheffield United našeg Anela Ahmedhodžića (23) je u subotu u duelu engleskog Championshipa slavio u gostima protiv WBA sa 2:0.

Ahmedhodžić je na terenu proveo svih 90 minuta i portal Sofascore je njegov nastupio ocijenio sa 7.7.

Bila je to druga najbolja ocjena u timu Sheffielda.

Navijači ovog tima su još jednom oduševljeni nastupom našeg stopera.

Anel je u posljednoj minuti spasio čist gol kada je na samoj liniji interevnisao glavom (8:58 na video snimku).

Čak su i pojedini igrači domaćeg tima podigli ruke u zrak misleći da će lopta završiti u golu, ali Anel je bio na pravom mjestu i spriječio slavlje fudbalera WBA.

Inače, Ahmedhodžić je u tekućoj sezoni odigrao 13 ligaških mečeva, zabio tri gola i jednom asistirao.

Sheffield je u spomenutih 13 utakmica ostvario osam pobjeda, četiri remija i samo jedan poraz, dok je bez Anela u timu pretrpio tri poraza i jednom remizirao.

Inače, u 11 utakmica Sheffielda u kojim je igrao Anel, sedam ih je ekipa odigrala bez primljenog gola.

To dovoljno govori kakvog borca su Zmajevi dobiili u svojim redovima.

Ovaj mladi stoper je trenutno prema Transfermarktu i najskuplji igrač našeg tima, a vrijednost mu se procjenjuje na 10 miliona eura.