Nevjerovatan je! Pogledajte ovaj snimak i šta je napravio Džanan Musa, briljirao je i vodio Real do velike pobjede u Euroligi

Džanan Musa pružio je fenomenalnu partiju večeras u duelu Olympiacosa i Real Madrida u Euroligi te je odveo španski tim do pobjede u grčkom Pireju rezultatom 77:71. Real Madrid je od početka utakmice vodio, ali je Olympiacos konstantno držao priključak i bio u jako malom zaostatku.

Tako se na poluvrijeme otišlo s vodstvom Madriđana od 37:36.

Musa je fantastično ušao u drugo poluvrijeme i postigao je osam vezanih poena, ali u tim trenucima nije imao nikakvu podršku saigrača pa je Olympiacos preokrenui i poveo 47:45.

Ubrzo su se Musini saigrači trznuli i uspostavili kontrolu nad utakmicom te poveli, a ponovo je gas dodao i Musa koji je blistao i u trećoj četvrtini je stigao do brojke od nevjerovatnih 16 poena!

Ubacio je Musa četiri trojke u ovom periodu igre, a prvi promašaj upisao je uz zvuk sirene kada nije ubacio težak šut za tri.

Nastavio je Musa zatrpavati koš Olympiacosa i u četvrtoj četvrtini koju je otvorio novom trojkom, ali nakon toga ga je trener Matteo povukao s parketa – prenosi Klix.

Ušlo se u dramu u finišu susreta, a bolje su se snašli košarkaši Real Madrida te su slavili rezultatom 77:71.

Musa je utakmicu okončao s 23 poena, 3 skoka i jednom asistencijom, a iz igre je šutirao sjajnih 7/11.

Ubacio je pet trojki iz šest pokušaja, a s linije slobodnih bacanja bio je nepogrješiv sa 4/4.

Pored Muse je briljirao i Mario Hezonja u dresu Reala, a Hrvat je ubacio 18 poena i uhvatio 10 skokova. Kod Olympiacosa je 17 poena ubacio Thomas Walkup.