Nije pomogla ni velika podrška navijača iz bh. dijaspore: Zmajići poraženi i od Austrije, jedini su u grupi bez bodova

Mlada reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je i u drugom kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo za igrače do 21 godine. Ovaj put je od Zmajića bolja bila selekcija Austrije, koja ih je dočekala u Ridu. Bilo je 2.0 za Austrijance, koji su sada prvi na tabeli grupe H sa četiri boda iz dva meča.

Bosna i Hercegovina je jedina reprezentacija u ovoj grupi koja nema ni bod i na dnu je tabele, prije tri dana ju je porazila Slovenija (1:2), a večeras joj nije pomogla ni podrška oko četiri hiljade bh. navijača u Ridu – javlja SCsport.ba.

Na startu utakmice, već u 2. minuti, naš tim je imao prvu priliku. Bašić je centrirao, a Šuta glavom šutirao neprecizno.

Dvije minute poslije šutira Bašić direktno iz slobodnjaka, ali golman Polster je na visini zadatka.

Veratsching u 20. minuti šutira s distance, ali šalje loptu preko gola Zovke, a u tim trenucima je Austrija kontrolirala meč.

Kao kruna dobre igre Austrije dolazi šansa u 34. minuti, kada Šušić sjajno blokira udarac Kamerija iz izgledne pozicije.

BiH je na startu drugog poluvremena mogla do vodstva. Čuić je izašao sam iskosa pred golmana Polstera, ali na kraju loptu šalje tik pored stative.

U 55. minuti se Zovko istakao izvrsnom odbranom nakon udarca Kamerija.

Austrija do vodstva stiže u 63. minuti, a gol postiže “ni iz čega”.

Nakon centaršuta iz kornera golman Zovko katastrofalno reaguje i ide u prazno, a na drugoj stativi lopta se odbija od Querfelda i ulazi u mrežu.

Raspala se tada igra BiH i Austrija već u 66. minuti stiže do drugog gola. Nakon lijepe akcije Zimmermann spušta loptu Bischofu, koji dolazi do nje prije Zovke.

Golman BiH loše reaguje još jednom, Bischof ga zaobilazi i lagano pogađa za 2:0.

Kolosalnu priliku da donese dramu u finišu meča propustio je Bašić. Usamljen je s 12-13 metara šutirao pored gola.

Ostalo je 2:0 i Austrija je upisala tri boda.

Naredni meč u kvalifikacijama BiH igra protiv Francuske, 13. oktobra, na domaćem terenu.