Njena reakcija je neprocijenjiva: Pogledajte kako je Lana Pudar osvojila evropsko zlato, otplivala utrku života i napravila pravo sportsko čudo

Najbolja bh. plivačica Lana Pudar je u historijskom nastupu Bosni i Hercegovini donijela zlato sa Evropskog prvenstva u plivanju.

Lana je dominantno pobijedila konkurenciju u finalu discipline delfin na 200 metara.

Nakon što se prije dva dana okitila bronzanom medaljom u utrci na 100 metara delfin, 16-godišnja Pudar je otplivala utrku života i napravila je pravo sportsko čudo.

16-godišnja Lana Pudar još jednom je oduševila bh. javnost osvojivši zlatnu medalju na Evropskom prvenstvu u Rimu.

Pudar je isplivala vrijeme 2:06.81 što je dovoljno za nevjerovatno prvo mjesto i najveći uspjeh karijere.

Lana je nastupila u stazi broj dva i čuvala je prvo mjesto od starta utrke pa sve do samog kraja.

Pudar je pružila sjajan nastup u disciplini 200 metara delfin i uvjerljivo slavila ispred Helene Rosendahl Bach iz Danske, te Ilarie Cusinato iz Italije.

Bila je ovo druga medalja za Lanu na ovom šampionatu (prethodno je osvojila bronzu na 100 metara u istoj disciplini), čime je i okončala nastup u Rimu.

Lana je na Evropskom prvenstvu nastupila i u disciplini 50 metara delfin u kojoj je zauzela 10. mjesto.

Sjajan nastup i zlatnu medalju Lane Pudar pogledajte na snimku ispod.