Odigrala se prava drama u meču Zmajeva protiv Rumunije koji je upravo u toku, pomoćnik tražio da gol bude poništen, a onda VAR “presudi”, gubimo 1-0

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras u Bukureštu protiv Rumunije igra meč 6. kola UEFA-ine B Lige nacija.

Na kraju prvog poluvremena koje je proteklo bez mnogo prilika gubimo 1-0.

Odigrala se prava drama.

Iako je pomoćni sudija tražio da gol bude poništen, nakon provjere VAR-a pogodak je priznat i gubimo.

Nakon toga greške se nizaju i sve više šansi ima Rumunija prema kraju prvog poluvremena. Izgubili smo konce igre.

Adnan Kovačević je nešto ranije morao napustiti teren zbog povrede, a zamijenio ga je Siniša Saničanin.

Večerašnji meč sude Halil Umut Meler iz Turske, a pomažu će mu zemljaci Cevdet Komurcuoglu i Ibrahim Çaglar Uyarcan. Četvrti sudija je također Turčin Yasar Kemal Ugurlu.

Ukupno, ovo će biti peti duel između Rumunije i BiH, a Rumuni su uspješniji u međusobnim susretima sa tri pobjede, dok su Zmajevi slavili u dva navrata.

Zanimljivo, u dosadašnja dva gostujuća meča naš tim nikada nije postigao gol u Rumuniji (2:0, 3:0).

U posljednjem međusobnom susretu u okviru ovog ciklusa Lige nacija odigranom na Bilinom polju u Zenici 7. juna ove godine Zmajevi su slavili rezultatom 1:0 golom Smaila Prevljaka u 68. minuti.

Za BiH igraju: Vasilj, Dedić, Šerbečić, Kovačević (Saničanin), Miličević, Ćivić, Cimirot, Gojak, Šarić, Demirović, Prevljak.

Na klupi Zmajeva su: Šehić, Pirić, Sušić, Kolašinac, Saničanin, Bešić, Danilović, Džeko, Prcić, Duljević, Kodro i Hotić.

Rumunija nastupa u sastavu: Radu, Ratju, Rus, Burca, Bancu, Marin, Olaru, Stanciu, Sorescu, Man, Alibec.

Na klupi Rumunije su: Moldovan, Tarnovanu, Camora, Manea, Nedelcearu, Baluta, Cicaldau, Puscas, Boloca, Tanase, Coman i Cordea.