Ova reakcija je neprocijenjiva! Pogledajte trenutak kada je Lani Pudar uručena svjetska medalja

Pola sata nakon što je ostvarila najveći uspjeh u karijeri, bosanskohercegovačka plivačica Lani Pudar je uručena medalja za osvojenu svjetsku bronzu. Najbolja bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar osvojila je treće mjesto na Svjetskom prvenstvu u vodenim sportovima koje se održava u katarskoj Dohi i tako ostvarila najveći uspjeh u karijeri.

Lana Pudar je osvojila bronzu s vremenom 2:07.92.

Zlato je otišlo u ruke Laure Stephens s vremenom 2:07:35, dok je srebro osvojila Dankinja Helena Rosendah Bach s vremenom 2:07:44.

Pola sata nakon osvajanja medalje, uslijedila je ceremonija dodjele priznanja kada smo osjetili i trenutak najvećeg ponosa za sve nas.

Uz zastave Danske i Velike Britanije, ponosno se zavijorila i bosanskohercegovačka zahvaljujući 18-godišnjoj Mostarki.

Definitivno je ovo najveći uspjeh u karijeri mlade plivačice čije vrijeme tek dolazi – prenosi Klix. O kakvom se svjetskom čudu radi, najbolje govori podatak da joj je ovo 19. medalja u tako kratkoj karijeri, ali i prva na svjetskim seniorskim prvenstvima.

Nakon uspjeha karijere Lana je dala izjavu za zvanični sajt prvenstva gdje je istakla da je osjećaj veoma dobar.
Također, poslala je poruku i na bosanskom jeziku te je podršci u publici istakla da ih voli.

“Veoma dobar osjećaj, jučer sam imala lošu utrku, sada sam pokušala plivati najbolje što mogu i ostvarila sam ovaj rezultat. Volim vas ljudi”, rekla je Lana te dodala:

“Nisam znala gdje su ostale plivačice, vidjela sam samo Korejku pored mene, ali sam plivala najbolje što mogu”.

Pudar je u istoj ovoj disciplini osvojila titulu evropske seniorske prvakinje u Rimu 2022. godine, a sada je na Svjetskom prvenstvu dodala još jedan veliki rezultat.

Pudar, Bach i Stephens ponosno su se fotografisale s medaljama, a dobile su i prigodne poklone koje će vezati za ovogodišnje prvenstvo u Dohi.

VEZANI TEKST: Bosna i Hercegovina ovo ne pamti: Pogledajte kako je Lana Pudar na Svjetskom prvenstvu osvojila bronzu!

Pogledajte snimak i kako je Lana reagovala kad je dobila medalju.