Pogledajte gol: Edin Džeko digao na noge 40.000 navijača!

U 9. kolu turske Super Lige Fenerbahče dočekuje Hatayspor i već nakon 40 minuta vodi 3:0. Edin Džeko je upravo postavio taj rezultat.

Fenerbahče je do prednosti stigao već u sedmoj minuti kada je Tadić asistirao, a Szymanski pogodio.

Osam minuta kasnije Osayi-Samuel je povisio na 2:0, da bi Fenerbahče dobio penal koji je kasnije poništen zbog prethodnog ofsajda.

Igrala se 39. minuta kada je na 3:0 povisio Edin Džeko. Kardesler na golu gostiju je pogriješio i predao loptu u noge Fredu.

Brazilac je dodao Edinu Džeki, a njemu zaista nije bitno je li lijeva ili desna noga.

Sjajno je pogodio i digao na noge 40.000 navijača na Sukru Saracoglu stadionu.

Bio je ovo sedmi gol Džeke u ligi ove sezone, a dodao je i dvije asistencije.

Osim toga, Džeko je dodao dva gola i tri asistencije na četiri meča pretkola Konferncijske lige.

U grupnoj fazi nije nastupao.

Što se same utakmice tiče, Fenerbahče je imao još nekoliko dobrih šansi i gosti mogu biti i zadovoljni što gube samo 3:0 – javlja Sportsport.ba.