Pogledajte kako je danas najbolja bh. plivačica Lana Pudar izborila novo finale!

Najbolja bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar izborila je finale u disciplini 50 metara delfin na Mediteranskim igrama koje se održava u Alžiru.

Pudar je u svojoj grupi osvojila drugo mjesto u polufinalnoj utrci koju je isplivala s vremenom 26.78. Ispred naše plivačice je završila Slovenka Neza Klančar.

Inače, finale u ovoj disciplini zakazano je za večeras u 18 sati, ali po dosadašnjim iskustvima iz Orana, treba očekivati i kašnjenje.

Podsjećamo, jučer je najbolja bh. plivačica Lana Pudar (16) osvojila je zlatnu medalju u finalu Mediteranskih igara u Alžiru u disciplini 200 metara delfin.

Pudar je utrku okončala s vremenom 2:09.18. što je za 14 stotinki bilo bolje od drugoplasirane Cunhe Martins iz Portugala, a trećeplasirana Merve Tuncel iz Turske zaostala je ogromnih 3.41 sekundu.

Ovo je prva zlatna medalja za BiH na ovim mediteranskim igrama nakon što smo prethodno osvojili šest bronzanih medalja – tri u karateu i tri u judou.

Pogledajte kako je Lana izborila novo finale.