Pogledajte kako je Lana Pudar fenomenalnom utrkom osvojila historijsku medalju za BiH na Evropskom prvenstvu!

Bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar (16) osvojila je bronzanu medalju na 100 metara delfin na Evropskom seniorskom prvenstvu u Rimu.

Mostarka je do historijske medalje za BiH došla preplivavši dionicu u vremenu 57 sekundi i 27 stotinki, odnosno 61 stotinku sporije od Šveđanke Louise Hansson koja je osvojila zlato.

Drugo mjesto je osvojila Francuskinja Marie Wattel (56.80).

Podsjetimo, Lana je na Evropskom prvenstvu već nastupila u disciplini 50 metara delfin u kojoj je zuzela 10. mjesto, dok je sutra očekuje kvalifikacije za 200 metara delfin.

Osim njih, u finalu su učestvovale još i Anna Ntountounaki (Grčka), Ilaria Bianchi (Italija), Angelina Koehler (Njemačka) i Keanna Macinnes (Velika Britanija) – prenosi Klix.

Inače, na ovom prvenstvu Lana će učestvovati i u disciplini 200 metara delfin.

Kvalifikacije su na rasporedu sutra ujutro.

Ranije je naša najbolja plivačica nastupala i u disciplini 50 metara delfin, a tu je okončala takmičenje u polufinalu.

Odmah su počele pristizati brojne čestitke, a gradonačelnica Sarajeva Benjamina Karić obećala je i nagradu.

“Naša Lana Pudar nastavlja nizati uspjehe! Ovaj put nas je počastila medaljom s Evropskog prvenstva. Grad Sarajevo će ovaj fenomenalan rezultat nagraditi iznosom od 10.000 KM.

Hvala za ponos i radost koju osjećamo! Bravo Lana, volimo te!”, poručila je gradonačlenica.

U priloženom videu možete pogledati kako je Lana suvereno došla do historijske medalje za BiH.