Pogledajte neprocijenjivu reakciju Lane Pudar kada je saznala da je osvojila zlato za Bosnu i Hercegovinu

Lana Pudar, najbolja bh. plivačica, u petak je osvojila zlatnu medalju na Mediteranskim igrama u Alžiru.

Mostarka je trijumfovala u disciplini 200 metara delfin sa vremenom 2:09.18.

Portugalka Martins Cunha Monteiro, koja je osvojila srebro, kasnila je 14 stotinki, a bronzana medalja je pripala turskoj plivačici Merve Tuncel koja je zaostala 3,41 sekunde.

Jučer je Lana osvojila peto mjesto u finalu Mediteranskih igara u Alžiru u disciplini 50 metara delfin.

BHT1 je u subotu je u dnevnom pregledu dešavanja s Mediteranskih igara prikazao video na kojem se vidi reakcija zadovoljne Lane, nakon što je shvatila da je osvajačica zlatne medalje.

Mlada bh. plivačica već u ponedjeljak nastupa na Mediteranskim igrama u disciplini 100 metara delfin, a na rasporedu je polufinale u 11 sati.

Već dan kasnije leti za Bukurešt gdje će se održati Evropsko prvenstvo u juniorskoj konkurenciji.

Pogledajte reakciju 16-godišnje Mostarke.