Pogledajte snimak utrke: Fenomenalna Lana Pudar na Svjetskom kupu u Berlinu osvojila bronzu

Lana Pudar ponovo je obradovala Bosnu i Hercegovinu. Najbolja bh. sportistkinja osvojila je bronzanu medalju na Svjetskom kupu u Berlinu u trci na 200 metara delfin. Lana Pudar ponovo je uzela medalju na jednom velikom takmičenju, a objavljen je i snimak današnje utke.

Osvojila je bronzu u trci na 200 metara delfin na Svjetskom kupu u Berlinu.

Pudar je trku završila s vremenom 2:08.90.

Ovo vrijeme joj je bilo dovoljno za novu medalju i ponovo je Bosnu i Hercegovinu učinila ponosnom.

Zlato je u ovoj trci pripalo Kineskinji Yufei Zhang. Bila je ova takmičarka poprilično uvjerljiva s vremenom 2:07.11.

Srebrena medalja ide u Dansku. Osvojila ju je Helena Rosendahl Bach koja je imala za nijansu bolje vrijeme od naše Lane (2:08.74).

Ovo je samo nastavak uspješne sezone za fenomenalnu 17-godišnjakinju koja donosi medalje sa svih strana svijeta.

Ona je nedavno na Svjetskom juniorskom prvenstvu briljirala.

Osvojila je dva zlata i jednu srebrenu medalju i na njene rezultate apsolutno svi mogu biti ponosni – javlja Sportsport.ba.

Imala je Mostarka i odličan nastup na Svjetskom prvenstvu u Japanu.

Medalja na 200 metara delfin joj je izmakla za dlaku i završila je kao četvrta.

Sada su sve oči uperene u njen nastup na Olimpijskim igrama u Parizu naredne godine.

Velika je nada za prvu medalju bh. sporta na Olimpijadi i cijela država će biti uz Lanu.