Pogledajte snimke, gdje ćeš na “Bosansku zvijer”: Ovu lekciju od Nurkića će pamtiti do kraja života

Košarkaši Phoenix Sunsa ostvarili su pobjedu na svom terenu protiv Toronto Raptorsa, a konačan rezultat ove utakmice bio je 120:113 u korist domaće ekipe. Jusuf Nurkić pružio je još jednu solidnu partiju u ograničenoj minutaži. Prva četvrtina protekla je u dominaciji domaćina koji je imao prednost od čak 39:25, ali se u drugoj četvrtini gosti uspijevaju malo “sabrati” i odigrati nešto bolje.

Nastavili su košarkaši Toronta sa boljom igrom i u trećoj četvrtini, ali nisu imali snage za nešto više osim da izbjegnu visok poraz na ovoj utakmici. Na kraju pobjeda domaćina od 120:113.

Najefikasniji na utakmici bio je Durant sa 35 ubačenih poena, te tri skoka i jednom asistencijom.

U trijumfu njegove ekipe nad Toronto Raptorsima (120:113), najbolji bh. košarkaš je upisao sedam poena, 14 skokova, pet asistencija i dvije blokade.

Amerika se divi njegovom potezu koji je napravio praktično na početku utakmicu, a radi se o asistenciji za Duranta.

“Bosanska zvijer” iz noći u noć dokazuje zašto ga tako zovu, a najnovija žrtva bio je i Keli Olinik (Kelly Olynyk), centar Toronto Raptorsa.

Nakon što je naš košarkaš primio loptu, okrenut leđima ka košu, krenuo je “zidati”.

Tokom jednog malo žešćeg kontakta, pokušao je Olinik iznuditi faul, ali sudije nisu ništa svirale nakon njegovog teatralnog pada.

Nurkić je nakon toga odlučio da ga nauči lekciji koju nikad neće zaboraviti pa je silovito zakucao loptu u koš, na opće slavlje domaćih navijača.