Pogledajte snimke slavlja i najzanimljivijih trenutaka u pobjedi Zmajeva na Evropskom prvenstvu protiv Mađarske!

Reprezentacija Bosne i Hercegovine na najbolji način otvorila je nastup na Evropskom prvenstvu u košarci pobjedivši selekciju Mađarske sa 95:85.

Iako smo u posljednju četvrtinu ušli sa 10 poena prednosti, Mađari su ubrzo uspjeli “spustiti” na pet razlike.

Nakon dodatnog pritiska samo šest minuta prije meča vodili smo sa samo dva razlike. Nisu se dali košarkaši BiH, predvođeni sjajnom igrom Muse i Nurkića nismo se dali uzdrmati.

Naši momci su do kraja uspjeli slomiti žilavog protivnika i slavili smo rezultatom

Najbolji u našim redovima bili su Džanan Musa, Jusuf Nurkić, Miralem Halilović i John Roberson. Ipak, treba dodati i da su svi momci koji su zaigrali pokazali u najboljem svjetlu.

Musa je postigao 19, Nurkić 19, Halilović 16, a Roberson je ubacio 18 poena.

Ovo je bio peti međusobni duel Bosne i Hercegovine i Mađarske. U dosadašnja četiri susreta obje selekcije su ostvarile po dvije pobjede.

Posljednja utakmica je odigrana u augustu 2010. godine kada je naša selekcija trijumfovala rezultatom 73:64.

Uz Mađarsku i našu selekciju, u grupi B se nalaze i tri od pet najvećih favorita za titulu – Slovenija, Francuska i Litvanija.