Pogledajte spektakularnu golčinu: Edin Džeko zabio u stilu legendarnog Zinedina Zidanea

Inter je u utakmici 14. kola Serije A razbio Bolognu sa 6:1, a spektakularan gol za domaće zabio je naš Edin Džeko (36).

Gosti su iznenađujuće poveli u 22. minuti preko Lykogiannisa, ali četiri minute kasnije Džeko zabija fantastičan gol za 1:1.

Twitter u Italiji bruji o usporedbama Džeke i Zidanea, s obzirom da je bivši francuski reprezentativac 2002. godine zabio sličan gol za Real u finalu Lige Šampiona protiv Bayera.

Inter je u večerašnjem duelu do poluvremena postigao još dva gola.

Dimarco je u 36. minuti pogodio iz slobodnog udarca, da bi Lautaro Martinez u 42. minuti povećao vodstvo Intera na dva gola razlike.

Domaći su u nastavku još tri puta tresli mrežu golmana Bologne.

Igrala se 48. minuta kada Dimarco postiže novi gol, a Calhanoglu iz penala u 59. minuti zabija za 5:1.

Konačnih 6:1 postavlja Gossens u 75. minuti nakon asistencije Džeke. Edin je večeras proveo svih 90 minuta na terenu – prenosi Reprezentacija.ba.

Ekipa Intera je trenutno četvrta sa 27 bodova, dok je Bologna na 13. poziciji sa 16 bodova.