Pogledajte šta je napravio: Sjajni Anel Ahmedhodžić zabio četvrti gol u sezoni i asistirao u pobjedi Sheffielda

Sheffield United je u derbi utakmici 19. kola Championshipa deklasirao Burnley sa 5:2, a naš Anel Ahmedhodžić (23) zabio je gol i asistirao za pobjednički tim.

Gosti su poveli preko Bensona u 17. minuti, ali Ndiaye u 30. minuti donosi poravnanje Sheffieldu.

Ipak, Burnley na odmor odlazi sa prednošću jer je Benson ponovo pogodio i to u 45. minuti.

Momčad Sheffielda je u nastavku odigrala fenomenalno, postigla čak četiri gola i stigla do ubjedljive pobjede nad trenutnim liderom.

Prvo je McBurnie u 48. minuti pogodio za 2:2 nakon asistencije Ahmedhodžića. Bila je to druga asistencija u sezoni za našeg stopera.

Robinson je u 65. minuti postigao gol za 3:2, a onda se Anel u 69. minuti sjajno snašao nakon jednog kornera i povisio prednost Sheffield Uniteda na 4:2. Ahmedhodžić je u tekućoj sezoni pogađao četiri puta Championshipu.

Konačnih 5:2 postavlja McBurnie u 75. minuti utakmice – javlja Reprezentacija.ba.

Ahmedhodžić je u današnjem derbiju odigrao svih 90 minuta i od portala Sofascore dobio je ocjenu 8.6.

Sheffield je trenutno drugoplasirani sa 35 bodova, dok je Burnley prvi sa tri boda više.