Pogledajte tabelu nakon dominantne pobjede Zmajeva, za petama su Cristianu Ronaldu i Portugalu!

Veliko iznenađenje desilo se u drugoj utakmici naše grupe u borbi za plasman na Evropsko prvenstvo 2024. godine, a Slovačka i Luksemburg su odigrali meč bez pogodaka.

BiH je pobijedila Island sa 3-0.

Zmajevi su zasluženo poveli protiv Islanda kada je Amar Dedić sjajno probio po desnoj strani.

Ubacio je loptu za Prevljaka, a nakon što je njegov udarac blokiran, lopta se odbila do Krunića koji iz neposredne blizine pogađa za 1:0 u 10. minuti meča.

Pred sami kraj prvogpoluvremena Zmajevi postižu i drugi gol, opet je Krunić pogodio! Ovoga puta u 40. minuti.

Dedić je još jednom probio po desnoj strani, ubacio je i na kraju se lopta odbila do veznjaka Milana, koji pogađa za 2:0.

Tačku na i je postigao Amar Dedić koji fantastično pogađa za 3:0.

Ušao je s desne strane u sredinu, a nakon toga fantastično pogodio lijevom nogom. Razoran udarac, neodbranjivo za golmana Islanda, ma bravo majstore!

U trećem meču, Portugal je bez većih problema pobijedio Lihtenštajn sa 4:0.

Iako je Slovačka bila bolji tim te je uputila čak 16 udaraca prema golu Luksemburga, na kraju nije uspjela doći do pobjede i svakako da ovaj rezultat najviše odgovora našim Zmajevima, koji su večeras u Zenici sa 3:0 bili bolji od Islanda.

U trećem meču, Portugal je bez većih problema pobijedio slabašni Lihtenštajn rezultatom 4:0.

Prvi gol za Portugalce je postigao Cancelo, zatim je Bernardo Silva pogodio za 2:0 u 47. minuti, da bi nakon toga Cristiano Ronaldo postigao dva pogotka za konačnih 4:0.

Prvi je postigao u 51. minuti, a drugi u 63. minuti.

Naredni meč naša reprezentacija igra protiv Slovačke u gostima, dok će Luksemburg igrati protiv Portugala – javlja Klix.

Lihtenštajn će na svom terenu dočekati Island.