Pojavio se snimak fantazije: Pogledajte kako se mostarska sirena Lana Pudar plasirala u finale na 200m delfin

Lana Pudar, najbolja bosanskohercegovačka plivačica, zauzela je prvo mjesto u u grupi 3 kvalifikacija i plasirala se u finale Svjetskog kupa u Berlinu.

Mlada Mostarka plivala je fantastično, od početka do kraja trke 200 metara delfin bila je vodeća, a na kraju je kroz cilj prošla s vremenom 2.09.69.

Iza nje je ostala Amina Kajtaz, bh. plivačica koja pliva pod hrvatskom zastavom s vremenom 2:10.41.

Najbrža vremena u kvalifikacijama imale su Helena Bach (2:06.11), Laura Lahtinen (2:06.65) i Ilaria Cusinato (2:06.67)..

Finalna utrka na rasporedu je večeras od 19.36 sati.

Bio je ovo prvi nastup za mladu plivačicu poslije dva mjeseca pauze, odnosno nakon osvajanja evropskog zlata u Rimu.

Također, još jedna bh. predstavnica Iman Avdić je danas nastupila u kvalifikacijama na 400 metara slobodnim stilom i u kvalifikacionoj grupi 3 i zauzela je drugo mjesto s vremenom 4:12.24.

Djevojke u ostalim kvalifikacionim grupama su bile brže od Iman, te ona nije ostvarila plasman u finale iz zauzela je ukupno 17. mjesto.

Iman će ponovo imati utrku danas u 12:09 sati kada će nastupiti u utrci na 100 metara mješovito.

Na Svjetskom kupu u Berlinu učestvovat će još i Jovan Lekić, Adi Mešetović, Nikola Bjelajac i David Vučić