Ponos Bosne i Hercegovine! Pogledajte kako je Lana Pudar osvojila četvrto mjesto na Svjetskom prvenstvu u plivanju

Lana Pudar, najbolja bh. sportiskinja, osvojila je četvrto mjesto u disciplini 200 metara delfin na Svjetskom prvenstvu koje se održava u Fukuoki u Japanu.

Lana je jučer odradila sjajne kvalifikacije i sve to bilo je uvertira u ono što je uradila danas.

Većim dijelom trke Lana je imala treću poziciju, jedno vrijeme je bila i druga, ali je u samoj završnici pala i na kraju završila kao četvrta.

Vrijeme naše Lane Pudar na finalnoj utrci bilo je 2:07:05, ali bila je jako blizu medalji koja joj je nažalost pobjegla “za dlaku”.

Pobjednica je iz Kanade, a njeno ime ne Summer McIntosh koja je imala vrijeme do 2:04:06.

Drugoplasirana je Australka Elizabeth Dekkers sa vremenom 2:05:46, dok je kao treća završila Regan Smith sa vremenom 2:06:58 – javlja Sportsport.ba.

Podsjetimo, Lana je jučer plivala u drugoj kvalifikacionoj grupi i zauzela prvo mjesto u vremenu 2:06.60

U ukupnom poretku polufinala Lana je bila prvoplasirana.

Naša plivačica je jutros odradila i sjajne kvalifikacije.

S vremenom 2:08.16 u svojoj grupi odmah se iza Sumer McIntosh plasirala u današnje polufinale.

Lana je imala ukupno peto vrijeme u kvalifikacijama.

Najbrža u pomenutim kvalifikacijama bila je Helena Rosendahl Bach iz Danske s vremenom 2:07.57.

Lana je ranije na prvenstvu nastupila u utrci na 100 metara delfin gdje je zauzela deseto mjesto.

Naša najbolja sportistkinja neće nastupiti na 50 metara delfin, obzirom da je sa svojim timom donijela odluku da nastupi samo na 100 i 200 metara delfin.