Poznata pjevačica oduševljena zbog Edina Džeke, pogledajte snimak i kako je reagovala

Fudbaleri Fenerbahčea su pobijedili Antalyaspor u 4. kolu turskog prvenstva rezultatom 3:2 uz pogodak i asistenciju kapitena Edina Džeke koji je nastavio briljirati u dresu istanbulskog giganta. Utakmicu je sa tribina pratila i poznata pjevačica, a pojavio se i snimak.

Gosti su poveli u 31. minuti pogotkom Adama Bukse i bili su mnogo bolji rival, no u posljednjim trenucima prvog poluvremena Džeko je sjajno glavom pogodio za 1:1.

Pogodak je isprva poništen zbog ofsajda, no VAR je intervenisao i priznat je gol Dijamanta.

Na početku drugog poluvremena Džeko je asistirao za preokret Fenera. Lijepo je ubacio sa lijeve strane na drugu stativu, a Irfan Can Kahveci je glavom pogodio za 2:1.

Gosti su do izjednačenja stigli u 64. minuti kada je Buksa postigao svoj drugi pogodak kada je silovitim udarcem sa 16 metara matirao Dominika Livakovića.

Fener je do novog vodstva stigao u 80. minuti.

Najprije je Džekin silovit udarac sa desetak metara golman Helton Leite odbio u korner, a nakon brzo izvedenog ubačaja iz ugla Sebastian Szymanski je pogodio za 3:2.

U 90+2. minuti Džeko je mogao pogoditi i drugi put na susretu kada je izašao sam pred Leitea, no brazilski golman je sjajno odbranio njegov udarac i odbio loptu u korner, te je susret završen trijumfom istanbulske ekipe rezultatom 3:2.

Džeko sada na svom kontu ima četiri pogotka u prvenstvu na isto toliko utakmica, odnosno šest u svim takmičenjima, a ostvario je i pet asistencija, od kojih su dvije u prvenstvu.

Fener je jedini tim sa maksimalnim učinkom u turskoj Superligi sa 12 osvojenih bodova.

Utakmicu je sa tribina Ulker stadiona pratila i velika turska zvijezda, poznata pjevačica Hande Yener koja je uz pjesmu proslavila gol Džeke.