Proradio bosanski inat: Nurkić “razbija” u tandemu s Durantom, Jusufov bivši klub Portland nije imao šanse

Phoenix Sunsi će vjerovatno biti u ovoj situaciji u regularnoj sezoni u kojoj je barem jedan od njihova najpoznatija tri igrača pošteđen ili povrijeđen. Činjenica je da su se Devin Booker, Kevin Durant i Bradley Beal nosili s povredama posljednjih godina. Nurkić je sinoć odigrao fantastično u pobjedi nad bivšim klubom Portlandom.

Beal je pošteđen u u četvrtak u Portlandu zbog bolova u u leđima.

Ovo je bio potez iz predostrožnosti dok je Beal odradio svoj trening prije utakmice, ali je Franku Vogelu data prilika kako bi se vidjelo ko će se istaknuti kada jedna od glavih zvijezda budem van pogona.

Ulazi Eric Gordon.

Veteranski bek je postigao 20 poena u prvom poluvremenu u pobjedi nad Blazersima rezultatom 122-111. Sa svojim iskustvom i sposobnošću da šutira trice, Gordon izgleda kao idealan momak da završi utakmice za Sunse.

Ovih pet stvari smo naučili iz utakmice

Naime, Jusuf Nurkić, Booker, Durant i Gordon kombinovano su postigli 71 od 76 poena Phoenixa u prvom poluvremenu i tako na poluvrijeme otišli sa 21 poenom razlike.

Nurkić protiv Aytona

Deandre Ayton i Nurkić su u suštini zamijenjeni jedan za drugog u dogovoru sa tri tima koji je poslao Damiana Lillarda u Milwaukee.

Vlasnik Suns tima Mat Ishbia opravdao je razmjenu rekavši da se Nurkić bolje uklapa.

Nurkić je već pokazao zašto se uklapa u novi izgled Sunsa.

Booker je postigao 18 poena, Nurkić 17 protiv svog bivšeg tima, a Durant 16.

Nurkićeva statistika je bila impresivna — 17 poena pri šutu 6 od 8 (1 od 1 za 3, 4 od 5 sa slobodnih bacanha), osam skokova, pet asistencija, dvije ukradene lopte i blokada za 21 minut.

Čini se da je razvio hemiju sa Durantom jer su četiri od pet asistencija Nurkića išle upravo njemu.

Nurkić je ranije napravio dva faula, ali nakon toga nije napravio još jedan i imao je samo jednu izgubljenu loptu.

Pogledajte snimak i jedan od poena Nurkića.