Reprezentativci BiH poraženi od Slovenije na startu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo

Naša mlada reprezentacija danas je porazom startala kvalifikacije za Evropsko prvenstvo 2025. godine u Slovačkoj. Današnju utakmicu Zmajići su počeli u sastavu: Šahinović, Račić, Sušić, Muharemović, Cvjetinović, Sučić, Bristrić, Krdžalić, Bašić, Šošić, Kahvić.

Prvi napad imala je selekcija gostiju u 16. minuti, Strajnar dobro dodaje za Sešlara koji ne šutira baš najbolje, Šahinović je to sigurno uhvatio. U 19. minuti viđena je velika šansa za Sloveniju, Sešlar je sa šest metara sam kao duh šutirao glavom, ali srećom pored gola.

Konačno se bude i Zmajići u 23. minuti, Bašić je izveo korner, pala je lopta, izblokiran je šut Muharemovića.

U nastavku akcije šutira upravo Bašić, lopta ide nekoliko centimetara od mjesta gdje se spajaju prečka i stativa.

Nova polušansa za našu reprezentaciju viđena je u 44. minuti, Bašić je izveo korner, pala je lopta, izblokiran je šut Muharemovića.

Stopostotna šansa za Sloveniju viđena je u posljednjim sekundama prvog poluvremena, sam kao duh Jevšenak na našem petercu, srećom šutirao je visoko preko gola.

Bila je to najbolja prilika viđena u prvom poluvremenu.

U nastavku Slovenci ponovo imaju veliku šansu, Cipot je ubacio, Sešlar šutira glavom, ali blokira neko od naših defanzivaca. Tražili su Slovenci penal zbog navodnog igranja rukom, međutim sudac se nije oglasio.

U 54. minutu Zmajići dolaze do vodstva, sjajnu dugu loptu je primio Admir Bristrić na lijevoj strani, našao prostor za šut i uz pomoć bloka pogodio mrežu gostiju. U 62. minuti pokušao je ponovo Bašić, no Turk brani – javlja N1.

Slovenci dolaze do poravnanja u 68. minutu. Gol koji ide na dušu apsolutno Kahviću.

Nakon jednog kornera vrlo nonšarlantno je pokušao ispucati loptu, ali je to uradio vrlo loše i samo spustio loptu na nogu Begiću koji pogađa mrežu nemoćnog Šahinovića kojem je i pogled bio vrlo zaklonjen.

U nastavku naša reprezentacija u potpunosti pada, te Slovenci dolaze do potpunog preokreta u 72. minuti.

Šetali su Slovenci kroz naš kazneni prostor pored smušenih igrača naše selekcije.

Na kraju na gol liniji Omerović dolazi do lopte, ali napucava Cipota koji ni kriv ni dužan postiže pogodak za 1:2. Do kraja utakmice pokušao je Bašić još jednom, ali rezultat se nije mijenjao.

Naredni susret Zmajići igraju protiv Austrije 12. septembra od 18 sati.