Senzacionalni Edin Džeko postigao hat-trick za 22 minute i preuzeo vrh liste strijelaca u Turskoj

Bosanskohercegovački reprezentativac Edin Džeko postigao je hat-trick za samo 22 minute u utakmici protiv Pendikspora za svoj Fenerbahčea koji je slavio rezultatom 5:0 na gostovanju. Džeko je prvi put pogodio nakon dodavanja Sebastiana Szymanszkog u 65. minuti utakmice za 0:3.

Našem reprezentativcu zaista nije bilo teško da postigne gol u praznu mrežu Pendika.

Prethodno je Fenerbahče došao u vodstvo autogolom Erdema Canpolata i golom Irfana Cana Kahvecija u prvom poluvremenu susreta.

Nakon prvog gola u 65. minuti, uslijedila su još dva brza pogotka našeg reprezentativca za hat-trick, čime je obilježio ovu utakmicu i sasvim sigurno će dobiti nagradu za najboljeg aktera meča.

Drugi gol Džeko postiže u 77. minuti. Ovoga puta sjajno se snalazi u kaznenom prostoru Pendika, u prijemu lopte namješta je sebi za šut i rutinski pogađa mrežu domaćina za 0:4.

Hat-trick je kompletirao u 87. minuti sjajnim pogotkom lijevom nogom. Dobio je loptu na lijevu stranu, imao vremena da se odlično namjesti i onda silovitim udarcem lijevom nogom pogađa za konačnih 0:5.

Tako je naš reprezentativac izbio na čelo liste strijelaca s 10 golova u isto toliko utakmica Superlige.

Jednak broj golova postigao je i Mauro Icardi.

To je za Fenerbahče 19. uzastopna pobjeda u svim takmičenjima, a 10. u turskoj Superligi gdje je i tim prvi na tabeli.

Džeko je, osim tri pogotka, kreirao i tri šanse za pogodak te je proglašen za najboljeg igrača utakmice – prenosi Klix.

Rezultat i strijelci:

Pendikspor – Fenerbahče 0:5 (Canpolat autogol 30’, Kahveci 42’, Džeko 65’, 77’, 87’)