Sergej Barbarez kratko i jasno poslije katastrofe Zmajeva u kvalifikacijama za EURO

Fudbalska A reprezentacija Bosne i Hercegovine doživjela je krah u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo. U šestom kolu grupe J BiH je poražena u Rejkjaviku od Islanda rezultatom 1:0, što je četvrti izgubljeni duel koji Zmajeve ostavlja gotovo bez šansi za direktan plasman na prvenstvo u Njemačku.

Legendarni bh. fudbaler Sergej Barbarez kratko je na Twitteru komentarisao novi poraz bh. tima.

-Nema večeras one ” danas svi znaju fudbal igrati ” – napisao je Mostarac.

BiH je posljednji put slavila gostujuću pobjedu prije gotovo dvije godine protiv Kazahstana (9. oktobar 2021.).

Portugal predvodi grupu J sa 18 bodova, Slovačka ima 13, Luksemburg 10, po šest BiH i Island, a Lihtenštajn je bez bodova.

Kvalifikacije se nastavljaju u oktobru. Zmajevi 13. oktobra gostuju kod Lihtenštajna, a tri dana poslije dočekuju Portugal.

Nakon meča u Reykjaviku komentar je dao i selektor Meho Kodro.

“Očekivanja su bila veća, posebno rezultatski.

Očekivali smo tešku utakmicu, ali u drugom poluvremenu nisu imali toliko defanzivni stil.

U drugom poluvremenu smo imali bolji zadnji pas što je nedostajalo u prvom poluvremenu.

Na kraju smo se otvorili, imali pet šansi i desilo se što se desilo. Dali su nam taj gol i odlučili utakmicu”, rekao je Kodro u izjavi za BHRT nakon meča.

Prokomentarisao je i samu igru večeras.

“Od samog početka smo išli na pobjedu, utakmica je bila sporija nego sam očekivao. Imali smo neku dominaciju na sredini terena, nedostajao nam je zadnji pas.

Imali smo situacija po strani, posebno na lijevoj strani gdje je bio Seo Kolašinac, možda smo mogli malo više ulaziti”, rekao je Kodro i nastavio:

“Na odmoru smo zategli neke stvari, pomjerili smo linije prema gore.

U drugom poluvremenu smo preuzimali dominacjiu, nedostajala nam je realizacija, ali eto nije bilo sreće, desilo se što se desilo.”

O nastavku kvalifikacija?

“Vidjet ćemo šta će bi u nastavku kvalifikacija. Još smo pod utiskom ove utakmice, sve ćemo analizirati pa ćemo vidjeti šta dalje.”

Selektor Kodro gaji još i one minimalne šanse u domenima čuda.

“Komplikuju se stvari, mislim da nije sve gotovo. Dok postoje minimalne šanse igrat ćemo. Ako ne bude neke šanse u kvalifikacijama idemo se spremati za baraž”, istakao je Kodro.