Sjajni Zmajevi igraju odlično protiv Njemačke, na krilima Jusufa Nurkića i Džanana Muse na poluvremenu vodimo 47-42

Sjajni Zmajevi fantastičnom igrom šokirali su domaćine Njemačku u Kelnu u drugom kolu Eurobasketa.

Na poluvremenu vodimo sa 47-42, a u jednom momentu smo vodili 12 razlike.

Igramo jako dobru odbranu, a u napadu smo možda i bolji.

Predvođeni smo Jusufom Nurkićem koji je postigao 17 te Džananom Musom sa 14 postignutih poena.

Kenan Kamenjaš je dodao pet, a Edin Atić četiri poena.

Košarkaši Bosne i Hercegovine danas u Lanxess Areni u Kelnu imaju veliku podršku navijača, unatoč tome što igraju protiv domaće Njemačke, a u se dvorani nalazi nekoliko hiljada bh. navijača.

Kao što se moglo i naslutiti uoči utakmice, u Lanxess Arenu došao je znatno veći broj navijača u odnosu na utakmicu protiv Mađarske, a iako igramo protiv Njemačke koja je domaćin u ovom susretu, našim igračima neće izostati velika podrška s tribina.

Tako se nekoliko minuta prije početka utakmice na svim stranama dvorane mogu vidjeti zastave BiH, a prema nekim procjenama naši igrači će imati podršku čak i do tri-četiri hilajde navijača, što je svakako veliki broj u odnosu na kapacitet Lanxess Arene koja ima 18.000 sjedećih mjesta i uz to igramo protiv domaćina Eurobasketa.

Podsjećamo, naši košarkaši su u prvom susretu slavili protiv Mađarske, dok je Njemačka bila bolja od Francuske, pa bi pobjeda u današnjem meču i jednoj i drugoj selekciji otvorila vrata drugog kruga.

“Očekuje nas duel protiv jedne izuzetno jake ekipe, sa svim prednostima domaćeg terena i ‘organizatorske situacije'…

Naravno, organizator uvijek ima određene prednosti, ali se nadam da imamo dovoljno inata da i to pobijedimo. Svi igrači su spremni i zdravi”, riječi su selektora Bećiragića uoči meča.

Nijemci su apsolutni favoriti u današnjem dvoboju prema kladionicama.

Direktan prijenos utakmice je na kanalu Sport Klub 1.

Za građane koji ne žive u BiH prenosi su dostupni na sljedećim kanalima:

DAZN Deutsch, S Sport, Veikkaus TV

Spomenimo da se u našoj grupi danas igraju još dva duela.

Litvanija od 17,45 sati igra sa Francuskom, dok će se od 20,30 sati sastati Mađari i Slovenci.

Svi mečevi u grupi B igraju se u Kolnu, a plasman u osminu finala osigurat će četiri najbolja tima iz grupe.