Tok meča UŽIVO / Italija – BiH: Barbarez mijenja situaciju, Zmajevi igraju zaista hrabro u gostima, ipak domaćini vode sa 1-0

Italija i BiH večeras od 20,45 sati u Empoliju igraju prijateljsku utakmicu. Za BiH će od prve minute nastupiti: Pirić, Gazibegović, Ahmedhodžić, Katić, Bičakčić, Mujakić, Šarić, Tahirović, Hajradinović, Gigović i Demirović.

Priliku sa klupe čekat će Hadžikić, Muharemović, Hadžikadunić, Huseinbašić, Burnić, Šošić i Tabaković.

Italija igra u sastavu: Donnarumma, Darmian, Buongiorno, Calafiori, Bellanova, Jorginho, Fagioli, Cambiaso, Frattesi, Chiesa, Scamacca.

Velika šansa za BiH! Hajradinović je šutirao, a Donnarumma izbacio loptu u korner.

Tok meča:

Velika šansa za Italiju, ali Pirić je sjajno odbranio udarac Chiese.

Fratessi je sam izašao ispred Pirića, međutim naš golman ponovo odlično interveniše.

Gigović je izborio slobodan udarac i bit će to dobra šansa za naš tim.

Gazibegović je šutirao iz slobodnjaka, a Donnarumma izbacio loptu u korner.

Tahirović je centrirao iz kornera, da bi u nastavku akcije Hajradinović šutirao pored gola.

Gazibegović je ubacio sa desne strane, ali šut Hajradinovića je izblokiran.

Bellanova je šutirao pored gola Pirića.

Bellanova je još jednom pokušao, ali je Mujakić izbacio loptu u korner. Nakon kornera Fratessi je šutirao pored gola.

Ahmedhodžić je izbacio loptu u korner i domaća selekcija će imati treći udarac iz ugla. Bungiorno je nakon kornera poslao loptu visoko iznad gola.

Pirić je odbranio udarac Scamacce, ali je svirana i ofsajd pozicija.

Italija – BiH 1:0. Fratessi je zabio gol u 38. minuti.

Scamacca je pokušao iz slobodnjaka, ali lopta je završila u bloku. Nakon toga i udarac Chiese je izblokiran.

45+1: Opasan napad domaćih, bit će korner. Nakon kornera nije bilo opasnosti po naš gol.

Kraj prvog poluvremena: Italija – BiH 1:0.