Triler završnica u njemačkom kupu, tri Bosanca u fenomenalnom meču, pogodio je Prevljak u penal seriji!

Pravu dramu i dosta uzbuđenja vidjeli smo u utakmici osmine finala njemačkog kupa u duelu bivših bundesligaša, a danas stanovnika Cvajte, Herthe i HSV-a. Fudbaleri berlinske Herthe slavili su protiv HSV-a nakon sjajne utakmice i penala (4:3) u duelu u kojem su igrala čak tri bh. reprezentativca i plasirali se u četvrtfinale njemačkog Kupa.

Haris Tabaković i Smail Prevljak su imali više sreće i izbacili Denisa Hadžikadunića i njegov HSV iz daljeg takmičenja.

Duel dva kultna njemačka kluba ponudio je pravu poslasticu, a na kraju su penali odlučili putnika u četvrtfinale.

Regularni dio završen je 2.2, u produžecima je bilo 1:1 (ukupno 3:3), a nakon penala slavila je Hertha 5:3.

Golijada u Berlinu krenula je u 21. minuti kada je Fabijan Ris (Reese) doveo Hertu u vodstvo.

HSV u život vraća Pherai golom za 1:1 u 31. minuti susreta. Gosti na odmor odlaze s vodstvom od 1:2, a za to se pobrinuo Benes golom u 43. minuti utakmice. U nastavku bolja igra Herthe koja to kruniše golom za 2:2 tek u 90. minuti utakmice, strijelac je ponovo bio Reese i tako odveo meč u produžetke.

U produžecima HSV do 2:3 stiže u 102. minuti, mrežu Stare dame iz Berlina zatresao je Konigsdorffer.

I ponovo u finišu Hertha se spašava. U 120. minuti produžetka Kenny pogađa za 3:3 i meč odvodi u penale.

U penal seriji bolja je bila ekipa Herthe sa 5:3 i plasman među osam u Kupu. Za Herthu prvi penal je sigurno realizovao naš Smail Prevljak – javlja Sportsport.ba.

U poraženom timu Denis Hadžikadunić je odigrao svih 120 minuta, ali nije izvodio penal.

Kod Herthe u startnoj postavi bio je bh. reprezentativac Haris Tabaković, a u drugom poluvremenu u 61. minuti Tabakovića je zamijenio još jedan bh. reprezentativac, Smail Prevljak. Pored njih u četvrtinu finala Kupa Njemačke plasirale su se ekipe Stuttgarta, Saarburckena, Borussie Mocnhengladbach, St. Paulija, Bayer Leverkusena, Kaiserlsauterna i Fortune Dusseldorf.

Dakle među osam gledat ćemo tri tima iz Bundeslige, četiri tima iz Cvajte i jedan tim iz treće lige. Završnica koju niko nije mogao zasmiliti i završnica gdje nema Bayerna, Borussie Dortmund, RB Leipziga.