Utakmica bila prekinuta: Edin Džeko u žestokoj raspravi s navijačima tokom meča Zmajeva

Utakmicom Lihtenštajna i Bosne i Hercegovine večeras su nastavljene kvalifikacije za Evropsko prvenstvo, a Zmajevi vode u Vaduzu sa 2-0. Ipak, navijači su u nekoliko navrata primorali arbitre da prekinu meč pa je reagovao i Edin Džeko.

Prekid utakmice se dogodio u 58. minuti, a tada je stigao i delegat. Baklje su upadale na teren.

Navijači fudbalske reprezentacije BiH su i u 50. minuti prekinuli su utakmicu u Lihtenštajnu, uz skandiranje “Savez napolje”.

Iako su do sada šutjeli i nisu se oglašavali o brojnim problemima u bh. fudbalu, konačno su odlučili da na ovaj način dignu glas.

U 50. minuti zasuli su teren bakljama uz povike “Savez napolje”. Također, podigli su parolu na kojoj je pisalo:

“I pred Bogom i pred svijetom zavjet ćemo dati. Nikad Bosna, nikom Bosna, neće robovati”, pisalo je na paroli.

Edin Džeko je kao kapiten stigao pred navijače i zamolio ih da prestanu s bakljadom i protestom protiv Nogometnog saveza BiH.

Ipak, oni su mu žestoko odgovorili i nastale su nesuglasice.

Utakmica je tada nastavljena po treći put. Vjerovatno bi svaki naredni prekid značio i definitivni kraj utakmice.

Odmah nakon toga stopostotna šansa za Džeku, golman je nakon njegovog udarca glavom izbacio loptu s gol-linije. Provjerio je to i VAR, ali lopta nije prešla liniju.

Prvo poluvrijeme je završilo sa nadoknadom od sedam minuta zbog brojnih prekida.

Tribine su prepune bh. navijača.

Poljska sudijska ekipa dijeli pravdu na večerašnjoj utakmici predvođena glavnim arbitrom Damianom Sylwestrzakom.

Pomagažu mu Adam Kupsik i Adam Karasewicz, a četvrti arbitar je Pawel Malec.

Naravno, igra se uz korištenje VAR tehnologije.

Nema sumnje da će nakon svega UEFA žestoko kazniti naš Fudbalski savez i pitanje je šta će se dešavati pred utakmice baraža.