Utrka za pamćenje: Pogledajte kako je fantastična Lana Pudar maestralnim plivanjem u finalu Svjetskog prvenstva osvojila šesto mjesto

Najbolja bh. plivačica Lana Pudar osvojila je šesto mjesto u disciplini 200 metara delfin na Svjetskom seniorskom prvenstvu u plivanju koje se održava u Budimpešti.

Šesnaestogodišnja Mostarka dionicu je preplivala za 2:07.85, te je utrku okončala kao šestoplasirana.

Prije četri dana u prvom finalnom nastupu Pudar je osvojila osmo mjesto u utrci na 100 metara delfin.

Prvo mjesto pripalo je 15-godišnjoj Kanađanki Summer McIntosh koja je ostvarila vrijeme 2:05.20, dok je druga bila Hali Flickinger s vremenom 2:06.08. Treće mjesto osvojila je Yufei Zhang (2:06.32).

Lani je ovo debitantski nastup na seniorskim svjetskim prvenstvima na velikom bazenu, a na ovom prvenstvu nastupit će još u disciplini 50 metara delfin.

Podsjetimo, Pudar je prošle godine osvojila bronzanu medalju na Svjetskom prvenstvu u malim bazenima u disciplini 200 metara delfin, dok je na juniorskom Evropskom prvenstvu u Rimu osvojila zlato na 100 metara delfin te srebra na 200 i 50 metara u istoj disciplini – prenosi Klix.