Zmaj igra zaista fantastično u Engleskoj: Anel Ahmedhodžić sa Sheffieldom gazi prema Premiershipu

Sheffield United nastavlja lov na Premiership. U 23. kolu Championshipa Shieffield je sa 1:2 savladao Wigan Atllethic i učvrstio se na drugoj poziciji prvenstvene tabele sa 44 osvojena boda.

I u ovom duelu nekoliko fenomenalnih intervencija u odbrani je imao naš Anel Ahmedhodžić, a njegovi saigrači su u napadu koristili prilike.

Igrala se osma minuta kada je Egan doveo Sheffield u vodstvo od 0:1. Asistent kod gola je bio Norwood.

Nakon toga još tri velike prilike za Sheffield, ali malo sreća, malo odbrana Wigana i na kraju je ostalo 0:1.

Ipak spasa za domaćine nije bilo u 56. minuti.

Lijepa akcija gostiju, Nidaye je aasistirao, a Sharp pogodio za 0:2 – javlja Sportsport.ba.

Nakon toga, blago opuštanje igrača Sheffielda i domaći koriste u 65. minuti kada je Broadhead pogodio za 1:2.

Do kraja meča domaćini su imali još dvije izgledne prilike da savladaju golmana Sheffielda i dođu do boda, ali odlično je intervenisao Ahmedhodžić i blokirao pokušaje domaćih fudbalera.

Do kraja meča imao je i Sheffield priliku preko Doyela za pdotigne treći pogodak, bio je neprecizan.

Ostalo je konačnih 1:2, novi trijumf Sheffielda koji se sa Burnleyem lagano izdvaja na prve dvije pozicije u Championshipu.

Upravo dvije provpalsirane ekipe izborit će direktan plasman u Premiership.

Burnley je lider sa 47 bodova, a kao što smo rekli Sheffield na drugoj poziciji ima 44 osvojena boda – zaključuje Sportsport.ba.