Zmajevi igraju odlično protiv favorizirane Francuske na početku meča, nakon prve četvrtine rezultat je 19-19

Zmajevi danas u Kelnu igraju pretposljednje kolo grupne faze Eurobasketa protiv favorizirane Francuske.

Tok prve četvrtine

Vodimo 11-7, šest minuta prije kraja prve četvrtine.

John Roberson je postigao dvije trojke, Džanan Musa jednu, a dva poena je postigao Halilović.

Zmajevi su poveli sa 13-9, pet minuta do kraja prve četvrine, ponovo pogađa Halilović.

Veoma tvrda utakmica se igra, 13-11 vodimo na 3:21 do kraja prve dionice. Serija promašaja sa obe strane.

Ipak, Mustafa Fall postiže poene za izjednačenje i 13-13.

Nakon što smo gubili 16-13, Musa nas vraća na pola koša zaostatka 1:20 prije kraja.

Četrdeset šest sekundi prije kraja četvrtine, Musa dodaje dva slobodna bacanja i vodimo sa 17-16!

Ipak, proradili su Francuzi i povećavaju na kraju četvrtine na 19-17.

Ali vraćamo se na 19-19 sjajnim zakucavanjem Miralema Halilovića.

“Sigurni smo da će oni ući sa 120 posto u utakmicu. Sada nemamo punu Skenderiju iza nas, ali istovremeno je igra i forma naše ekipe u usponu.

Vidjet ćemo da li će to biti dovoljno. Nadam se pobjedi, kojom bismo se nagradili za sve što smo dosad uradili”, kazao je selektor Adis Bećiragić za KS BiH prije meča.

Nakon spektakularne pobjede nad Slovenijom, naša reprezentacija ima dvije pobjede i jedan poraz u tri meča na Eurobasketu.

To znači da nam je još jedan trijumf potreban da bi i matematički osigurali plasman u nokaut fazu smotre najboljih na Starom kontinentu.