Zmajevi na na Bilinom Polju u Zenici u odličnom derbi meču pobijedili Crnu Goru golom Demirovića!

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine na Bilinom Polju u Zenici odigrala je odličan meč.

Poveli smo golom Ermedina Demirovića samim krajem prvog poluvremena i takav je rezultat i ostao.

Pobijedili smo Crnu Goru rezultatom 1-0. Prvi smo u grupi!

Najbitniji detalji meča

Prvo poluvrijeme:

Naši momci su u prvom poluvremenu pokazali dominaciju. Nakon prvog poništenog gola Ermedina Demirovića krenula je serija napada.

Stevanović je ubacio, a napadač Augsburga pogodio. Ipak, sudija Marčinjak je nakon pregleda VAR-a poništio gol.

Prvi gol Demirovića je poništen odlukom VAR-a, ali su Zmajevi pokazali upornosti Demirović pogađa na samom kraju prvog poluvremena za 1-0.

Džeko je prebacio loptu, a napadač Augsburga je majstorski šutirao i matirao golmana gostiju za zasluženo vodstvo.

Ono što još iz prvog poluvremena treba izdvojiti je da je Pjanić napravio bespotreban faul i dobio je žuti karton zbog kojeg neće moći igrati protiv Rumunije u zadnjem kolu.

Drugo poluvrijeme meča:

Opasan napad Crne Gore početkom drugog dijela, ali dosuđen je ofsajd.

Velika borba na sredini terena, ali nema većih šansi.

Cimirot je zamijenio Pjanića koji se žalio na povredu u 67. minuti.

Dvije minute nakon toga Jovetić je lukavo šutirao iz slobodnog udarca, ali Šehić se nije dao prevariti i odbranio je.

Sedmi korner za našu reprezentaciju u 73. minuti, ali prije toga izmjene. Kodro je zamijenio Bešića, a Gojak je ušao umjesto Stevanovića. Nakon ubačaja iz ugla nema opasnosti.

Demirović dobro šutira u 76. minuti, ali siguran golman Crne Gore Mijatović.

Kenan Kodro u 79. našao u odličnoj šansi, ali ostaje 1-0.

Četiri minuta je produžen meč. Ostaje 1-0 i prvi smo u grupi!