Zmajevi oduševili FIBA-u: Pogledajte koji su snimak objavili na zvaničnoj stranici Eurobasketa

U prvom kolu su naši košarkaši u Kolnu s 95:85 savladali selekciju Mađarske i tako nastavili u dobrom ritmu nakon trijumfa protiv Francuske.

Sredinom treće četvrtine vidjeli smo i najbolji potez na utakmici te sigurno jedan od najboljih uopšte u prvom kolu Evropskog prvenstva.

Mađari su prosuli jedan napad, lopta dolazi do Džanana Muse u kontri koji upošljava Miralema Halilovića, a ovaj sjajno zakucava.

“To ćemo nazvati: “Dozvolite mi da vam pokažem kako se to radi””, stoji u opisu videozapisa koji su na Instagramu objavili Eurobasket i KSBiH – prenosi Sportsport.ba.

Podsjetimo, u prošloj utakmici protiv Francuske Jusuf Nurkić je došao u centar pažnje svjetskih medija nakon brutalnog zakucavanja preko Poiriera.

Akteri današnjeg sjajnog poteza, Musa i Halilović, poslije utakmice su zajedno stali pred naše kamere i dali izjavu.

“Hvala navijačima na ogromnoj podršci. Poslije utakmice protiv Francuske svi nas podržavaju na strašan način.

Danas na utakmici poslije svakog koša, poslije svake dobre akcije osjetila se energija, dala nam je boost. Bilo je uživanje igrati”, rekao je Halilović pa nastavio:

“Drugo poluvrijeme smo izašli, odigrali onako kako smo se dogovarali i pobjeda je došla.

Hvala svima na podršci, nadam se da će biti još uz nas.

Mi ćemo igrati još jače, svaku utakmicu ćemo ulaziti s još većom energijom i idemo da napravimo neke odlične stvari za našu državu.”

“Mislim da smo naučili iz grešaka, čak i protiv Francuske je bilo grešaka iz kojih smo učili. Evo napokon ta treća famozna naša četvrtina još jednom je otišla u našu stranu.

Kao što je kapiten rekao, svaka naredna utakmica je moguće da se dobije, mi smo spremi na to”, poručio je Musa pa dodao:

“Igrat ćemo punom parom svaku utakmicu, borit ćemo se i, kao što je rekao on, da napravimo odlične stvari za našu državu.”

“Energija je ostala na terenu”, poručio je Halilović, a onda Musa poviknuo: “Tako je!”.

Pogledajte snimak koji je objavila FIBA na zvaničnoj Instagram stranici Eurobasketa.