Zmajevi su se sjajno razigrali u drugom poluvremenu, Jusuf Nurkić dominira u finišu treće četvrtine, vodimo sa 10 razlike!

U njemačkom Kelnu se u prvom poluvremenu igrala veoma napeta utakmica na otvaranju Evropskog prvenstva za košarkaše.

Ipak, naši su prelomili u drugom poluvremenu i vodimo sa 73-63, kako je lijepo vidjeti ovaj rezultat nakon što smo na poluvremenu gubili pola koša razlike.

Jusuf Nurkić zaista dominira u reketu u trećoj četvrini, ali i svi ostali momci su zaista na visini zadatka.

Treću smo četvrtinu dobili rezultatom 28-17.

Sjajno igraju i Džanan Musa, John Roberson i Miralem Halilović.

Sastav Mađarske: Mikael Hopkins, Rosco Allen, Akos Keller, Adam Hanga, David Vojvoda, Szilard Benke,

Adam Somogyi, Gyorgy Goloman, Csaba Ferencz, Zoltan Perl, Janos Eilingsfeld i Benedek Varadi. Selektor našeg protivnika je Crnogorac Stojan Ivković.

Za našu reprezentaciju igraju: Miralem Halilović, Jusuf Nurkić, Džanan Musa, John Roberson, Aleksandar Lazić,

Amar Gegić, Emir Sulejmanović, Kenan Kamenjaš, Adin Vrabac, Edin Atić, Ajdin Penava i Sani Čampara. Selektor je Adis Bećiragić.

Uz Mađarsku i našu selekciju, u grupi B se nalaze i tri od pet najvećih favorita za titulu – Slovenija, Francuska i Litvanija.

Pod pretpostavkom da će se te tri selekcije sigurno plasirati u osminu finala, jasno je da će naša selekcija morati pobijediti Mađarsku i Njemačku kako bi ugrabila preostalo mjesto koje vodi u nokaut dfazu takmičenja.