Zmajevi su zaista dobili igrača vrunske klase, to je itekako pokazao i u Ligi prvaka! Amar Dedić među tri najbolja igrača u pobjedi Salzburga nad Dinamom

Salzburg našeg Amara Dedića (20) je večeras u utakmici trećeg kola grupe E Lige Šampiona pobijedio zagrebački Dinamo rezultatom 1:0.

Ekipa Salzburga je do pobjede stigla u 71. minuti, a strijelac iz penala bio je Okafor.

Domaći su u 91. minuti imali veliku priliku da riješe susret ali udarac Benjamina Šeške brani Dominik Livaković.

U 93. minuti Josip Drmić postiže gol za izjednačenje Dinama, ali sudac podiže zastavicu i to je bio ofsajd.

Amar Dedić je odigrao svih 90 minuta za Salzburg na poziciji desnog beka.

Portal Sofascore je Amaru dao ocjenu 7.4 i bio je među tri najbolja igrača svoje ekipe.

Dediću je ovo bio treći susret u grupnoj fazi Lige Šampiona, a ukupno je u svim takmičenjima odigrao 12 utakmica.

U timu Dinama zbog povrede nije bilo Luke Menala (26).

Ove dvije momčadi će u četvrtom kolu ponovo odmjeriti snage, a domaćin će biti Dinamo.

Salzburg sada ima pet osvojenih bodova iz tri kola i nalazi se na prvom mjestu grupe E. Dinamo je ostao na tri boda i trenutno je na trećem mjestu.