Zmajevi u borbi za Olimpijske igre u polufinalu na poluvremenu igraju jako požrtvovano: Vodimo protiv Izraela u pretkvalifikacijama!

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine u poljskim Gliwicama igra utakmicu polufinala pretkvalifikacija za Olimpijske igre protiv selekcije Izraela. Pobjednik večerašnjeg dvoboja u finalu kvalifikacija igrat će protiv Poljske koja je u drugom polufinalu savladala selekciju Estonije rezultatom 93:83. Podsjetimo, osvajač turnira plasirat će se u kvalifikacije za Olimpijske igre.

U prvoj četvrtini utakmice sa Izraelom gubili smo sa 22-20. Izraelci su nas nadskakali, mnogo promašaja s obje strane.

Vrlo loša košarka. Dosta promašenih šuteva i BiH i Izraela.

Ipak, vrijedi istaći da Luka Garza i Amar Alibegović, ispostavlja se, postaju pravo pojačanje za naš tim što i dokazuju svojom vrlo požrtvovanom igrom.

Jusuf Nurkić je bio veoma nervozan u prvoj četvrtini, zbog udaraca koje je dobijao od protivnih igrača, ali suci su se oglušili na njegove zahtjeve.

Početak druge četvrtine vrlo spor. Gegić sa slobodnog bacanja smanjuje na 21-22 na 8:10 do kraja dionice.

Imamo problema sa kontrolom pasova i izgubljenim loptama.

Tek nakon više dvije i pol minute prvi poeni iz igre, pogađa Garza nakon ofanzivnog skoka i vodili smo u tim trenucima 23-22.

Garza onda zakucava i povećava prednost. Nakon toga njegovi novi poeni. Vodili smo sa pet razlike pet minuta do kraja.

Musa dodaje poene za devet razlike. Ipak, smanjuju Izraelci sa četiri vezana poena na pet razlike četiri minute prije kraja druge četvrtine.

Rezultat je 31-26 za naše momke dvije minute do poluvremena.

Na kraju su Zmajevi do kraja druge četvrtine odigrali solidno i na kraju poluvremena vodimo sa 36-33.