Zmajevi u sramotnom izdanju bez Džeke i Pjanića, potpuno rasulo na pomolu, gubimo od Luksemburga sa 2-0

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras protiv Luksemburga igra meč 9. kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo. Zmajevi su odmah u startu obrukani u Luksemburgu, navijači se s pravom pitaju je li moguće da nam se sve ovo dešava?

Već gubimo sa 2-0. Poluvrijeme je. Zaista nije zapamćeno da nas jedna tako mala država ovako nadigrava u fudbalu.

Imali smo samo jednu šansu za 45 minuta. Bez kreacije i ideje… Blijedo izgledamo.

Uprkos zabrani dolaska navijača naša selekcija ima veliku podršku s tribina.

Luksemburg već u šestoj minuti vodi golom Olesena.

Nakon centrašuta s lijeve strane Olesen je sjajno reagovao i postigao gol glavom.

Gleda se VAR nakon prekrršaja Hadžiahmetovića koji je bio blizu linije šesnaestraca.

Penal za Luksemburg u 27. minuti. Naši navijači su potom počeli ubacivati baklje u teren.

30’ – GOL! Luksemburg vodi 2:0. Siguran s bijele tačke bio je Rodrigues.

Kako to pravila nalažu, Milošević je jutros odabrao sastav od 23 nogometaša koji konkurišu za nastup.

Na spisku je bilo više nogometaša pa je morao otpisati dvojicu za večerašnji meč, a to su mladi igrači Ivan Bašić i Dal Varešanović.

BiH i Luksemburg su do sada imali osam međusobnih duela od kojih je čak sedam pripalo našoj selekciji, dok je Luksemburg slavio tek ljetos u Zenici rezultatom 2:0.

Glavni arbitar utakmice je Andris Treimanis iz Latvije, a asistirju mu sunarodnjaci Haralds Gudermanis i Aleksejs Spasennikovs.

Četvrti sudija je također iz Latvije Aleksandrs Golubevs, kao i asistent VAR sudiji Kristaps Ratnieks.

VAR sudija će biti Dennis Higler iz Nizozemske.

Luksemburg je i dalje u igri za plasman pa imaju veliki motiv da pobijedi BiH, kao što je to učinio i ljetos u Zenici.

Za Slovacima kasne pet bodova te ne zavise sami od sebe, ali sigurno je da imaju svoju računicu. Luksemburg se trenutno nalazi i u maloj krizi jer su nakon pobjeda protiv BiH i Islanda u posljednja tri kola osvojili samo bod.

BiH: Vasilj – Dedić, Gojković, Kovačević, Mujakić – Cimirot, Hadžiahmetović – Hamulić, Krunić, Stevanović – Tabaković.

Na klupi Zmajeva ostali su: Hankić, Pirić, Hadžikadunić, Zolotić, Tahirović, Rahmanović, Prevljak, Hajradinović, Bilbija, Gazibegović, Ziljkić i Demirović.