Zmajevima poništen gol na Bilinom polju u velikom derbiju protiv Crne Gore, Ermedin Demirović je bio blizu!

BiH i Crna Gora večeras od 20,45 sati u Zenici igraju meč petog kola grupe 3 UEFA B Lige Nacija.

Mislili smo da vodimo 1-0, 32. minuta je Ermedin Demirović je strijelac. Ipak, gol je poništen zbog vrlo malog ofsajda. Ali, ofsajd je ofsajd. Idemo dalje!

Zmajevi imaju veliku podršku, a na stadionu ima i navijača Crne Gore.

Početak utakmice je protekao mirno. Edin Džeko je zaprijetio u trećoj minuti nakon kornera Miralema Pjanića, ali lopta odlazi preko gola.

Blaga prijetnja pred našim golom u 17. minuti. Nakon slabe reakcije naše odbrane šutirao je Osmajić, a Šehić je uz dosta poteškoća izbacio loptu u korner.

U prvih dvadeset minuta naš tim drži posjed lopte, ali bez većih prilika sa bilo koje strane.

Džeko sa ivice kaznenog prostora šutira u 23. minuti, ali brani Milan Mijatović, golman Crne Gore.

Naš selektor Ivajlo Petev odabrao je sljedećih 11 igrača:

Šehić, Dedić, Saničanin, Hadžikadunić, Kolašinac, Pjanić, Bešić, Hadžiahmetović, Stevanović, Demirović i Džeko.

BiH igra u formaciji 4-3-3.

Priliku sa klupe čekaju Vasilj, Pirić, Šerbečić, Sušić, Danilović, Prevljak, Cimirot, Gojak, Duljević, Miličević, Kodro te Šarić.

Za Crnu Goru igraju: Mijatović, Vešović, Vujačić, Tomašević, Radunović, Marušić, Janković, Šćekić, Savičević, Osmajić i Jovetić.

Crna Gora igra u formaciji 4-4-2.

Ovo je četvrti međusobni meč BiH i Crne Gore. Sva tri prethodna su okončana neriješenim rezultatom. Dva puta je bilo po 0:0, a jednom 1:1.