Zvijezda Slovačke Stanislav Lobotka nakon što su nanijeli poraz Zmajevima u Bratislavi: “Bosanci su nas možda malo i potcijenili”

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je od Slovačke u okviru drugog kola grupe J kvalifikacija za Evropsko prvenstvo koje će 2024. godine biti održano u Njemačkoj.

Slovaci su slavili sa 2:0, a jedan od najboljih pojedinaca domaćeg tima bio je veznjak Napolija Stanislav Lobotka.

Faruk Hadžibegić nakon poraza od Slovačke (2:0) u Bratislavi izjavio je da šanse za plasman nisu izgubljene i da će se borba voditi do samog kraja.

Prvo poluvrijeme bilo je za zaborav, a iako smo u nastavku popravili utisak, Zmajevi su pružili premalo za pozitivan rezultat.

“Bila je ovo teška utakmica u viskom tempu, a s obzirom da smo igrali prije tri dana, osjetio se umor kod naših igrača.

Dali smo im dva poklona koje su oni kvalitetno iskoristili”, rekao je Hadžibegić, koji nije želio previše komentarisati činjenicu da je izveo identičnu postavu kao protiv Islanda.

“Mi se borimo s ovim što imamo i pokušavamo naći najbolju soluciju”, izjavio je selektor.

Hadžibegić je razočaran, ali ponovio je da ova utakmica neće ništa riješiti i da ne trebamo tonuti u očaj.

“Nama cilj ostaje plasman na EP. Ovo su tek dvije utakmice, niko nije kvalifikovan ni eliminisan.

Naše prvo poluvrijeme će biti za duboku analizu, a ima tu i objektivnih razloga.

Ipak, treba priznati da je protivnik zaslužio pobjedu koliko god smo ga mi podpomogli. Razočaran sam, ali nisam skakao do neba ni nakon prve utakmice i pobjede protiv Islanda”, rekao je Hadžibegić koji je kazao da je kompletna ekipa zakazala u prvom poluvremenu.

Jedan od najboljih pojedinaca domaćeg tima bio je veznjak Napolija Stanislav Lobotka.

“Odigrali smo jako dobru utakmicu, svi momci zaslužuju pohvale. Bosanci su nas možda malo potcijenili. Vjerujem da će, ako budemo ovako igrali u sljedećim duelima, navijači pronaći put do stadiona”, rekao je Lobotka.

Kvalifikacije za Euro bit će nastavljene u junu kada će naš tim 17.6. gostovati selekciji Portugala, dok je tri dana kasnije na rasporedu utakmica protiv Luksemburga.