Kakva igra Zmaja u Njemačkoj, postigao je dva gola za samo 13 minuta, a onda je i asistirao!

Hertha i Schalke igraju trenutno utakmicu 26. kola njemačke Cvajte, a u centru pažnje na samom startu meča našao se bh. reprezentativac Haris Tabaković. Hertha je meč na svom terenu u Berlinu otvorila na najbolji mogući način i već u drugoj minuti stigla je do prednosti. Haris Tabaković sada ima 15 golova u popularnoj Cvajti ove sezone, a zabilježio je do sada i četiri asistencije.

U centru pažnje našao se bh. reprezentativac Haris Tabaković koji je uspio da zatrese mrežu Schalkea za 1:0 i oduševljenje navijača domaćeg tima.

No, slavlje navijača Herthe se nije ni završilo, a Schalke je već uspio da poravna na 1:1.

Gosti su već u petoj minuti uspjeli da izjednače na 1:1 i vrate se u potpunosti u meč, a pogodak za Schalke zabio je Terodde.

Međutim, samo osam minuta kasnije Tabaković ponovo stupa na scenu i dovodi Herthu u vodstvo. Ipak, Šalke se vratio u 27. preko Terodea. Ipak, na odmor Herta ide s vodstvom od 3:2, a Tabaković je asistirao Vinkleru. Vinkler je pogodio u 56. minuti za 4:2.

Haris Tabaković sada ima 15 golova u popularnoj Cvajti ove sezone, a zabilježio je do sada i četiri asistencije.

Od njega je više golova dao samo HSV-ov Robert Glacel (Glatzel, 16).

ČITAJTE I OVO: Čestitke pristižu sa svih strana, veliko slavlje kod kapitena Zmajeva: Edin Džeko danas slavi!

Forma Tabakovića itekako može da raduje i Savu Miloševića pred sutrašnje okupanje bh. reprezentacije koja u četvrtak igra u Zenici meč polufinala baraža za Evropsko prvenstvo protiv Ukrajine.