Kapiten naše reprezentacije Edin Džeko na tribinama ušao u raspravu s Juventusovim navijačem…

Kapiten reprezentacije Bosne i Hercegovine Edin Džeko zamijenjen je u 91. minuti sinoćnjeg duela između Juventusa i njegovog Intera (0:1), a onda je imao jednu neprijatnu scenu na tribinama Allianz stadiona u Torinu.

Naime, jedan domaći navijač je počeo dobacivati Džeki, a isprovocirani bh. napadač mu je kratko odgovorio.

Nakon tog odgovora se ironično nasmijao, a nije poznato šta je navijač Juventusa dobacivao. Sudeći po rezultatu utakmice kojoj se bližio kraj možemo naslutiti da je navijač bio ogorčen.

Potom je jedan od članova Interovog tima prišao kako bi smirio situaciju, a nekoliko minuta kasnije je sudija svirao kraj utakmice i moglo je početi veliko slavlje Džeke i njegovih saigrača.

Džeki je sinoćnja utakmica bila 40. za Inter ove sezone u svim takmičenjima. Ukupno je postigao 16 golova, a ostvario je i devet asistencija.

Protiv Juventusa nije bio u potpunosti na svom nivou. Izostao je pogodak, ali i igra u ofanzivi zbog čega su ga italijanski novinari “nagradili” slabijom ocjenom (5).

Ipak, vrijedi istaći da je Džeko odradio više nego solidan posao u defanzivi pogotovo kod Juventusovih prekida.