Najbolja bh. sportistkinja Lana Pudar u finalu Svjetskog prvenstva u Dohi osvojila bronzu

Najbolja bosanskohercegovačka plivačica i sportistkinja Lana Pudar plivala je danas u finalu Svjetskog prvenstva u Dohi u disciplini 200 metara delfin. Pudar se za medalju snažno borila u finalu, a rivalke su joj bile Helena Bach, Rachel Klinker, Laura Stephens, Bogarka Kapas, Yonghui Ma, Dalma Sebestyen i Sujin Park. Osvojila je bronzu Lana Pudar

Mostarka je evropska prvakinja u ovoj disciplini budući da je osvojila zlato u Rimu 2022. godine. Na prošlom Svjetskom prvenstvu u Fukuoki osvojila je četvrto mjesto.

Podsjetimo, Lana je prije nekoliko dana trebala na Svjetskom nastupiti i u utrci na 100 metara delfin, no otkazala je učešće zbog povrede ramena.

Velibor Pudar, otac Lane Pudar, oglasio se uoči današnjeg nastupa naše najbolje plivačice u finalu Svjetskog prvenstva u Dohi.

Poručio je da je i sam ulazak među osam najboljih veliki uspjeh, a nije se libio poslati poruku kritičarima.

“Oni misle, dođeš na takmičenje skočiš u bazen i to je to, vide samo ‘gotov proizvod’. Oni ne znaju da si više vremena provela u bazenu, teretani, avionu, autu, hotelima nego sa porodicom, drugaricama…”, napisao je Pudar između ostalog na na Instagramu.

Šta je sve poručio Velibor čitajte na linku ispod.

Velibor Pudar uoči danjašnjeg nastupa kćerke Lane u finalu SP: “Znam ja nas, j..o ti nas”