Pogledajte snimak: Edin Džeko u samo jednom poluvremenu postigao dva gola za Inter

Nogometaši Intera u posljednjoj prijateljskoj provjeri igrali su protiv amaterske ekipe Sant'Angelo Lodigiano, a na kraju su slavili ubjedljivim rezultatom 11:0 i naš Edin Džeko u spomenutom meču postigao je dva pogotka.

Inter je tokom čitave utakmice bio tim koji se pita apsolutno sve na terenu, što je i očekivano s obzirom na kvalitet protivnika, a već u trećoj minuti došli su u vodstvo i to nakon gola koji je postigao naš Džeko glavom nakon ubačaja iz kornera.

Osam minuta nakon toga Calhanoglu pogađa za 2:0, da bi u 15. minuti Lukaku pogodio za 3:0.

Do poluvremena Inter je postigao još dva pogotka, prvi preko Džeke u 30. minuti kada je lijevom nogom pogodio s vrha kaznenog prostora.

To je bio njegov drugi pogodak na meču i preko Dumfriesa u 40. minuti za vodstvo od 5:0 na poluvremenu – javlja Klix.

U nastavku je Inter do kraja napunio mrežu svog protivnika.

Do kraja meča u listu strijelaca su se upisali Mkhitaryan, Gagliardini, Correa, Casadei i Lautaro Martinez koji je postigao dva pogotka.

Mediji u Italiji ranije su pisali da će Džeko izvjesno biti na klupi Intera u narednoj sezoni i da će trener Simone Inzaghi koristiti tandem Lukaku-Martinez.

Inter će prvi meč u novoj sezoni igrati protiv Leccea, a nakon toga ih očekuju dueli protiv Spezije i Lazija.