Spektakl tek počinje: Ovo su svi učesnici osmine finala Lige prvaka, očekuju nas fenomenalni dueli

Spektakularne utakmice 6. kola grupe F Lige prvaka odigrane su večeras. Na kraju su prolaz dalje osigurali Borussia Dortmund i PSG. AC Milan ide u Evropsku ligu, Newcastle ispada. Borussia iz Dortmunda i PSG slave prolaz u nokaut fazu Lige prvaka. Njihov međusobni remi (1:1) na kraju im je bio dovoljan za prolaz dalje. AC Milan je pobjedom na St. James Parku eliminisao Newcastle.

Prvo poluvrijeme meča u Dortmundu donijelo je istinski spektakl. Sijevalo je sa svih strana, promašivani su nevjerovatni ziceri i zaista je bilo nestvarno da nakon 45 minuta igre nije bilo golova.

Ipak, nakon samo 10 minuta igre u nastavku mreže su se tresle. Adeyemi je u 51. minuti donio prednost domaćem timu, a pet minuta kasnije Zaire-Emery je izjednačio na 1:1.

Do kraja je PSG bio opasniji. Mbappeu je poništen gol nakon milimetarskog ofsajda, bilo je još dosta šansi za promjenu rezultata, no ostalo je 1:1 do samog kraja – javlja Sportsport.ba.

Sjajan meč viđen je i na St. James Parku u duelu Newcastle i Milana.

Pobjeda AC Milana od 2:1 na kraju je eliminisala oba tima iz Lige prvaka, ali Rossoneri nastavljaju put u Evropskoj ligi. Joelinton je spektakularnim golom doveo domaće u vodstvo u 33. minuti od 1:0, imao je domaćin još nekoliko šansi, no na odmor se otišlo minilanim vodstvom Svraka.

Nastavak ipak donosi mnogo bolju igru Rossonera i kreirali su veliki preokret.

Cristian Pulišić je u 59. minuti izjednačio na 1:1, a zatim su gosti u 84. minuti šokirali prepuni St. James Park.

Samo što je ušao u igru Samuel Chukwueze je pogodio za preokret i vodstvo gostiju od 2:1.

To je na kraju bio i konačan rezultat susreta. Rossoneri idu u Evropsku ligu, Newcastle ispada iz Lige prvaka.

Grupa H: Barcelona, Porto

Žrijeb parova osmine finala zakazan je za ponedjeljak, a prve utakmice igraju se 13./14. te 20./21. februara. Revanši su 5./6. te 12./13. marta naredne godine
Četvrtfinala će se igrati u aprilu, a polufinala krajem aprila i početkom maja. Finale je 1. juna na Wembleyju.

Podsjetimo, titulu prvaka Evrope iz prošle sezone brane fudbaleri Manchester Cityja.